Co je Kratom a jaké má účinky?

Kratom je tropický strom z čeledi mořenovité. Kratom má bohatou historii, a to zejména v Asii, kde je dodnes používán v tradiční medicíně, díky jeho jak stimulačním, tak i sedativním účinkům.

Pro nás jsou podstatné listy Kratomu, z kterých se připravují nápoje různých druhů. Ať už se jedná o Kratomový čaj, nebo Kratomový prášek smíchaný s libovolnou tekutinou. Tyto nápoje se připravují zejména kvůli účinkům, které se s kratomem pojí.

Nápoje z kratomu umí člověka „nakopnout“ podobně jako kafe, ale ve vyšších dávkách působí spíše sedativně a dokáže taky pěkně uspat.

Z čeho tedy kratom je a jak se vyrábí?

Obecně by se dalo říct, že kratom se konzumuje ve dvou formách. Buď jako čaj, kdy se listy ze stromu nasekají na menší kousky a poté se vaří. Nebo jako prášek, který představuje naprosto rozmělněné listy, prášek se poté míchá v určitých dávkách s libovolným nápojem.

Původně se listy kratomu pouze žvýkaly, ovšem chuť není úplně ideální, tak se lidé uchýlili k míchání kratomů s různými nápoji.

Kratom a medicína

V dnešní době je na kratom bohužel určitou částí u nás v Evropě pohlíženo přes prsty a mnohdy je považován za drogu. To ovšem není pravda a tyto tvrzení pochází od neznalých lidí bez jakéhokoliv dalšího nastudování.

Kratom je historicky využíván v Asii jako léčivo, které pomáhá s různými jak fyzickým, tak i psychickými obtížemi. Nejen, že vás Kratom nakopne, ale léčí také kašel, velmi dobře pomáhá s průjmem, je dobrý na vysoký tlak, ale pomáhá i při vážnějších onemocněních jako je například cukrovka. V historii se také používal k tlumení bolesti, protože při vyšších dávkách působí sedativními účinky.

Jaké jsou účinky Kratomu?

Kratom obsahuje více než 40 aktivních sloučenin, které působí na různé receptory v mozku, což způsobuje stimulační a opoidní účinky, ovšem v závislosti na dávkování.

  • Malá dávka [1–5 gramů]: V tomto dávkování působí Kratom jako stimulant, dodává energii, cítíme větší společenskou sounáležitost, zvedá náladu a navozuje příjemné pocity.
  • Větší dávka [5–15 gramů]: Při takovémto dávkování působí Kratom sedativními účinky, které se podobají opiátům, nebo práškům proti bolesti, jako je například morfin, nebo kodein, takže můžete pociťovat únavu, pocit klidu a pohody.

Dávkování je velmi individuální a každý má jinou toleranci, proto doporučujeme ke Kratomu přistupovat zodpovědně a postupně zjistit, co jaké dávkování Vám sedí nejvíc.

Ten nejkvalitnější Kratom si můžeš vybrat u nás na eshopu.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRODUKTY
PROČ NAKOUPIT U NÁS
darek
DÁREK KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE
premiova_kvalita
NEJKVALITNĚJŠÍ KRATOM NA TRHU
certifikat
LABORATORNĚ TESTOVÁNO V ČR
doruceni_do_24_hodin
EXPEDICE OBJEDNÁVEK DO 24H
gift
VĚRNOSTNÍ AKCE A SLEVY
offer
NEJŠIRŠÍ NABÍDKA PRODUKTŮ NA TRHU
Nákupní košík